Skip to content

33 Judith PlaceWayne, NJ 07470

Built 1954

Last Sale Price
$262,000
Last Sale Date
Apr 30, 1999

Property Information

Block1003
Lot13
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionRANCH
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,484
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$105,400
53%
Improvement Value:$92,000
47%
Total Assessment$197,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,737+4.0%
2024$11,287+1.2%
2023$11,149+0.4%
2022$11,100+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$262,000

To:

Sq Ft1,484DeedBook 160, Page 81

Property Sale

SaleMulti
$200,000
DeedBook C 146, Page 34

Property Built

Built

Year Built: 1954