Skip to content

15 Howe AveWayne, NJ 07470

Built 1977

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 30, 2000

Property Information

Block1008
Lot8
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,388
Acreage0.38

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$137,800
50%
Improvement Value:$137,700
50%
Total Assessment$275,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,381+4.0%
2024$15,753+1.2%
2023$15,560+0.4%
2022$15,491+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1977