Skip to content

78 Pleasant Vw DrWayne, NJ 07470

Built 1967

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 19, 2008

Property Information

Block1215
Lot32
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionBI-LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,408
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$109,200
51%
Improvement Value:$105,000
49%
Total Assessment$214,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,486+4.1%
2024$11,998+1.3%
2023$11,848+0.5%
2022$11,794+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1967