Skip to content

4 Tammy TerrWayne, NJ 07470

Built 1965

Last Sale Price
$461,500
Last Sale Date
May 10, 2012

Property Information

Block1103
Lot3
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionCAPE/RANCH
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,687
Acreage0.48

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$127,200
48%
Improvement Value:$136,600
52%
Total Assessment$263,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,686+4.0%
2024$15,084+1.2%
2023$14,899+0.4%
2022$14,833+2.0%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$461,500

To:

Sq Ft2,687DeedBook 2178, Page 132

Property Sale

Sale
$570,000
DeedBook 1461, Page 252

Property Sale

Sale
$525,000
DeedBook 890, Page 120

Property Sale

Sale
$376,000
DeedBook 342, Page 1

Property Built

Built

Year Built: 1965