Skip to content

28 Woodridge TerrWayne, NJ 07470

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 8, 2005

Property Information

Block1202
Lot28
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionCAPE COD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,909
Acreage0.29

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$91,700
53%
Improvement Value:$80,900
47%
Total Assessment$172,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,263+4.0%
2024$9,869+1.2%
2023$9,748+0.4%
2022$9,705+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$196,000
DeedBook R 152, Page 114

Property Built

Built

Year Built: 1950