Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Tosch AveWayne, NJ 07470
Last Sale Date
May 16, 2017
Property Information
Block1202
Lot85
Sq Footage---
Acreage0.62
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$107,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$107,600
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $6,398 | +4.0% |
| 2024 | $6,153 | +1.2% |
| 2023 | $6,077 | +0.4% |
| 2022 | $6,050 | +2.0% |
Property History
No events match the selected filters.