Skip to content

4 Oakley WayWayne, NJ 07470

Built 1953

Last Sale Price
$325,000
Last Sale Date
Mar 29, 2018

Property Information

Block1207
Lot15
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,582
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$103,700
34%
Improvement Value:$200,800
66%
Total Assessment$304,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,106+4.0%
2024$17,411+74.4%
2023$9,986+0.4%
2022$9,941+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$325,000

To:

Sq Ft2,600DeedBook 3286, Page 28

Property Built

Built

Year Built: 1953