Skip to content

11 Stonycroft RdWayne, NJ 07470

Built 1953

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 6, 2019

Property Information

Block1207
Lot4
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionCAPE COD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,602
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$102,200
61%
Improvement Value:$66,400
39%
Total Assessment$168,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,025+4.0%
2024$9,641+1.2%
2023$9,523+0.4%
2022$9,480+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1953