Skip to content

22 Stonycroft RdWayne, NJ 07470

Built 1953

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 21, 2021

Property Information

Block1208
Lot6
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionROBERTS MADELEI
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,574
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$105,500
59%
Improvement Value:$73,000
41%
Total Assessment$178,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,614+4.0%
2024$10,207+1.2%
2023$10,082+0.4%
2022$10,037+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1953