Skip to content

112 Harrison RdWayne, NJ 07470

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 21, 2022

Property Information

Block1305
Lot10
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,220
Acreage0.42

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$134,300
46%
Improvement Value:$155,100
54%
Total Assessment$289,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,208+4.0%
2024$16,548+2.8%
2023$16,095+0.5%
2022$16,023+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1964