Skip to content

113 Harrison RdWayne, NJ 07470

Built 1967

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 19, 1998

Property Information

Block1306
Lot3
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,689
Acreage0.32

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$128,600
61%
Improvement Value:$82,200
39%
Total Assessment$210,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,534+4.0%
2024$12,054+1.2%
2023$11,906+0.4%
2022$11,853+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1967