Skip to content

166 Ryerson AveWayne, NJ 07470

Commercial

Last Sale Price
$170,000
Last Sale Date
Feb 24, 2000

Property Information

Block1500
Lot3

Zoning---
Sq Footage1,016
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$67,600
45%
Improvement Value:$81,600
55%
Total Assessment$149,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,871+4.0%
2024$8,531+1.2%
2023$8,427+0.4%
2022$8,390+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$170,000

To:

Sq Ft1,016DeedBook 167, Page 230