Skip to content

18 Stylon RdWayne, NJ 07470

Built 1957

Last Sale Price
$500,000
Last Sale Date
Aug 30, 2024

Property Information

Block1506
Lot14
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class15
DescriptionCAPE COD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,324
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$75,000
54%
Improvement Value:$63,700
46%
Total Assessment$138,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,247+4.0%
2024$7,931+1.2%
2023$7,834+0.4%
2022$7,799+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$500,000

To:

Sq Ft1,324DeedBook 4768, Page 266

Property Built

Built

Year Built: 1957