Skip to content

352 Ratzer RdWayne, NJ 07470

Built 1962

Last Sale Price
$324,000
Last Sale Date
Oct 31, 2001

Property Information

Block1603
Lot31
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,250
Acreage0.38

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$95,500
46%
Improvement Value:$113,400
54%
Total Assessment$208,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,421+4.0%
2024$11,945+1.2%
2023$11,799+0.4%
2022$11,746+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$324,000

To:

Sq Ft2,250DeedBook 352, Page 128

Property Built

Built

Year Built: 1962