Skip to content

8 Bitola DrWayne, NJ 07470

Built 1995

Last Sale Price
$389,900
Last Sale Date
Aug 7, 1995

Property Information

Block1610
Lot4
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,282
Acreage0.51

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$160,000
45%
Improvement Value:$195,200
55%
Total Assessment$355,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,120+4.0%
2024$20,310+1.2%
2023$20,062+0.4%
2022$19,973+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$389,900

To:

Sq Ft3,282DeedBook 141, Page 1

Property Built

Built

Year Built: 1995

Property Sale

Sale
$190,000
DeedBook M 133, Page 63

Property Sale

Sale
$145,000
DeedBook P 115, Page 533