Skip to content

56-60 Lake Dr WWayne, NJ 07470

Commercial

Last Sale Price
$275,000
Last Sale Date
Dec 19, 2001

Property Information

Block1728
Lot1

Zoning---
Sq Footage5,371
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$139,600
38%
Improvement Value:$231,100
62%
Total Assessment$370,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$22,042+4.0%
2024$21,197+1.2%
2023$20,937+0.4%
2022$20,844+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$275,000

To:

Sq Ft5,371DeedBook 364, Page 20