Skip to content

35 Beechwood DrWayne, NJ 07470

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 15, 1988

Property Information

Block1732
Lot14
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionCAPE COD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,501
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$106,900
59%
Improvement Value:$72,900
41%
Total Assessment$179,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,691+4.0%
2024$10,281+1.2%
2023$10,155+0.4%
2022$10,110+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950