Skip to content

4 Ned RdWayne, NJ 07470

Built 1971

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 15, 2023

Property Information

Block1815
Lot16
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,217
Acreage0.38

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$136,900
41%
Improvement Value:$196,900
59%
Total Assessment$333,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$19,848+4.0%
2024$19,087+1.2%
2023$18,853+0.4%
2022$18,770+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$530,000
DeedBook 2319, Page 63

Property Built

Built

Year Built: 1971