Skip to content

71 Clifford DrWayne, NJ 07470

Built 1962

Last Sale Price
$428,000
Last Sale Date
Jun 29, 2018

Property Information

Block1821
Lot5
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage2,076
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$126,000
53%
Improvement Value:$109,600
47%
Total Assessment$235,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,009+4.0%
2024$13,472+1.2%
2023$13,307+0.4%
2022$13,248+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$428,000

To:

Sq Ft2,076DeedBook 3348, Page 206

Property Built

Built

Year Built: 1962