Skip to content

39 Kossuth PlaceWayne, NJ 07470

Built 1962

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Apr 25, 2024

Property Information

Block1824
Lot10
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,912
Acreage0.37

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$127,200
58%
Improvement Value:$91,900
42%
Total Assessment$219,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,028+4.0%
2024$12,528+2.9%
2023$12,177+0.4%
2022$12,123+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$355,000
DeedBook 2239, Page 264

Property Built

Built

Year Built: 1962