Skip to content

57 Berry DrWayne, NJ 07470

Built 1957

Last Sale Price
$744,500
Last Sale Date
Jun 23, 2014

Property Information

Block1828
Lot13
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17.5
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,937
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$126,000
36%
Improvement Value:$221,100
64%
Total Assessment$347,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$20,639+4.0%
2024$19,847+1.2%
2023$19,604+0.4%
2022$19,517+2.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$744,500

To:

Sq Ft3,937DeedBook 2492, Page 287

Property Sale

Sale
$725,000
DeedBook 1551, Page 297

Property Sale

Sale
$425,000
DeedBook 908, Page 160

Property Built

Built

Year Built: 1957