Skip to content

33 Berry DrWayne, NJ 07470

Built 1957

Last Sale Price
$510,000
Last Sale Date
Jul 15, 2005

Property Information

Block1828
Lot19
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,852
Acreage0.74

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$143,600
62%
Improvement Value:$89,300
38%
Total Assessment$232,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,848+4.0%
2024$13,317+1.2%
2023$13,154+0.4%
2022$13,096+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$510,000

To:

Sq Ft1,852DeedBook 1041, Page 139

Property Built

Built

Year Built: 1957