Skip to content

350 Oldham RdWayne, NJ 07470

Built 1987
Church/Charitable

Last Sale Price
$356,544
Last Sale Date
Aug 10, 2004

Property Information

Block1901
Lot27
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map PageEX

Building Details

Building Class17
DescriptionHOUSING PROJECT
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,981
Acreage1.27

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$95,900
33%
Improvement Value:$193,400
67%
Total Assessment$289,300

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$356,544

To:

Sq Ft3,981DeedBook 1045, Page 66

Property Built

Built

Year Built: 1987