Skip to content

51 Woodlot RdWayne, NJ 07470

Built 1948

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 3, 2009

Property Information

Block1906
Lot16
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionCAPE COD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,150
Acreage0.31

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$91,900
33%
Improvement Value:$189,900
67%
Total Assessment$281,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,756+4.0%
2024$16,113+1.2%
2023$15,916+0.4%
2022$15,846+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1948