Skip to content

1744 Ratzer RdWayne, NJ 07470

Built 1930

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 15, 2008

Property Information

Block2003
Lot118
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionOLD STYLE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,527
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$83,500
56%
Improvement Value:$66,700
44%
Total Assessment$150,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,931+4.0%
2024$8,588+1.2%
2023$8,483+0.4%
2022$8,446+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1930