Skip to content

10 Route 23Wayne, NJ 07470

Commercial

Last Sale Price
$205,000
Last Sale Date
Nov 14, 1994

Property Information

Block201
Lot1

Zoning---
Sq Footage2,853
Acreage0.29

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$156,900
53%
Improvement Value:$138,700
47%
Total Assessment$295,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,576+4.0%
2024$16,902+1.2%
2023$16,695+0.4%
2022$16,622+2.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$205,000

To:

Sq Ft2,853DeedBook 138, Page 44

Property Sale

Sale
$192,000
DeedBook D 114, Page 216