Skip to content

5 Route 23Wayne, NJ 07470

Commercial

Last Sale Price
$325,000
Last Sale Date
Aug 13, 1987

Property Information

Block208
Lot1

Zoning---
Sq Footage3,184
Acreage0.96

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$229,200
65%
Improvement Value:$125,600
35%
Total Assessment$354,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,096+4.0%
2024$20,287+1.2%
2023$20,039+0.4%
2022$19,950+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$325,000

To:

Sq Ft3,184DeedBook 1120, Page 204