Skip to content

17 Rillo DrWayne, NJ 07470

Built 1961

Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block2201
Lot25
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,898
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$114,900
49%
Improvement Value:$119,600
51%
Total Assessment$234,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,943+4.0%
2024$13,409+1.2%
2023$13,245+0.4%
2022$13,186+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1961