Skip to content

7 Rillo DrWayne, NJ 07470

Built 1961

Last Sale Price
$538,000
Last Sale Date
Dec 14, 2017

Property Information

Block2201
Lot27
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,686
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$114,900
34%
Improvement Value:$220,900
66%
Total Assessment$335,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$19,967+4.0%
2024$19,201+24.5%
2023$15,425+0.4%
2022$15,356+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$538,000

To:

Sq Ft3,610DeedBook 3220, Page 67

Property Sale

Sale
$527,500
DeedBook 1551, Page 292

Property Built

Built

Year Built: 1961