Skip to content

63 Eleron PlaceWayne, NJ 07470

Built 1962

Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block2214
Lot5
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage---
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$123,800
49%
Improvement Value:$126,800
51%
Total Assessment$250,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,901+4.0%
2024$14,329+1.2%
2023$14,154+0.4%
2022$14,091+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1962