Skip to content

195 Oakwood DrWayne, NJ 07470

Built 1945

Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block2318
Lot2
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionCAPE COD
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage1,856
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$110,800
52%
Improvement Value:$101,600
48%
Total Assessment$212,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,629+4.0%
2024$12,145+1.2%
2023$11,996+0.4%
2022$11,943+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1945