Skip to content

11 Debbie CourtWayne, NJ 07470

Built 1964

Last Sale Price
$530,000
Last Sale Date
Oct 6, 2008

Property Information

Block2422
Lot10
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,266
Acreage0.41

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$139,400
52%
Improvement Value:$128,600
48%
Total Assessment$268,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,935+4.0%
2024$15,324+1.2%
2023$15,137+0.4%
2022$15,070+2.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$530,000

To:

Sq Ft2,266DeedBook 1679, Page 189

Property Sale

Sale
$475,000
DeedBook 555, Page 47

Property Built

Built

Year Built: 1964