Skip to content

184 Kiwanis DrWayne, NJ 07470

Built 1966

Last Sale Price
$239,000
Last Sale Date
Oct 14, 1994

Property Information

Block2610
Lot39
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionBI-LEVEL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage2,008
Acreage0.36

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$137,900
55%
Improvement Value:$111,300
45%
Total Assessment$249,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,817+4.0%
2024$14,249+1.2%
2023$14,075+0.4%
2022$14,013+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$239,000

To:

Sq Ft2,008DeedBook 138, Page 385

Property Sale

Sale
$248,600
DeedBook H 125, Page 23

Property Built

Built

Year Built: 1966