Skip to content

62 Joyce LaneWayne, NJ 07470

Built 1967

Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block2711
Lot62
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,474
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$124,200
45%
Improvement Value:$153,400
55%
Total Assessment$277,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,506+4.0%
2024$15,873+1.2%
2023$15,679+0.4%
2022$15,609+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1967