Skip to content

9 Leslie DrWayne, NJ 07470

Built 1962

Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block2712
Lot16
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17.5
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage---
Acreage0.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$134,500
42%
Improvement Value:$185,300
58%
Total Assessment$319,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,765+4.0%
2024$18,036+1.3%
2023$17,812+0.5%
2022$17,732+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1962