Skip to content

18 Berkley CourtWayne, NJ 07470

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 20, 2007

Property Information

Block2901
Lot126
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage3,067
Acreage0.36

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$131,600
43%
Improvement Value:$174,400
57%
Total Assessment$306,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,195+4.0%
2024$17,497+1.2%
2023$17,283+0.4%
2022$17,206+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1975