Skip to content

358 Hamburg TpkeWayne, NJ 07470

Built 1989
Other School

Last Sale Price
$1,700,000
Last Sale Date
Mar 31, 1993

Property Information

Block2904
Lot15

ZoningSB
Sq Footage44,436
Acreage2.02

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$565,600
19%
Improvement Value:$2,386,300
81%
Total Assessment$2,951,900

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$1,700,000

To:

Sq Ft44,436DeedBook 133, Page 465

Property Built

Built

Year Built: 1989

Property Sale

Sale
$315,000
DeedBook R 116, Page 352