Skip to content

62 Warbler DrWayne, NJ 07470

Built 1993

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 22, 2024

Property Information

Block3000
Lot294
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page30

Building Details

Building Class33
DescriptionTOWNHOUSE
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage2,075
Acreage0.09

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$75,000
31%
Improvement Value:$166,900
69%
Total Assessment$241,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,383+4.0%
2024$13,832+1.2%
2023$13,663+0.4%
2022$13,602+2.0%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$389,500
DeedBook 358, Page 254

Property Sale

Sale
$300,000
DeedBook M 160, Page 46

Property Sale

Sale
$248,000
DeedBook D 140, Page 277

Property Sale

Sale
$235,525
DeedBook T 135, Page 390

Property Built

Built

Year Built: 1993