Skip to content

66 Warbler DrWayne, NJ 07470

Built 1994

Last Sale Price
$475,000
Last Sale Date
Feb 19, 2009

Property Information

Block3000
Lot295
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page30

Building Details

Building Class33
DescriptionTOWNHOUSE
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage2,075
Acreage0.09

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$75,000
30%
Improvement Value:$175,100
70%
Total Assessment$250,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,871+4.0%
2024$14,301+1.2%
2023$14,126+0.4%
2022$14,063+2.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$475,000

To:

Sq Ft2,075DeedBook 1743, Page 82

Property Sale

SaleMulti
$218,703
DeedBook Q 135, Page 149

Property Built

Built

Year Built: 1994