Skip to content

2234 Hamburg TpkeWayne, NJ 07470

Commercial

Last Sale Price
$500,374
Last Sale Date
Jul 1, 2008

Property Information

Block3515
Lot14
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map PageCH91

Building Details

Building Class---
DescriptionNO JER BUTCHERS
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage4,745
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$167,400
49%
Improvement Value:$173,600
51%
Total Assessment$341,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$20,276+4.0%
2024$19,498+1.2%
2023$19,260+0.4%
2022$19,174+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$500,374

To:

Sq Ft4,745DeedBook 1660, Page 202