Skip to content

Hamburg Tpke(Block 3517 Lot 43)Wayne, NJ 07470

Vacant Land

Last Sale Price
$90,000
Last Sale Date
Oct 24, 2013

Property Information

Block3517
Lot43

Sq Footage---
Acreage6.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$90,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$90,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,351+4.0%
2024$5,146+1.2%
2023$5,083+0.4%
2022$5,061+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$90,000

To:

DeedBook 2389, Page 19