Skip to content

2054 Hamburg TpkeWayne, NJ 07470

Vacant Land

Last Sale Price
$650,000
Last Sale Date
Jun 3, 2005

Property Information

Block3517
Lot49

Sq Footage---
Acreage5.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$262,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$262,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,608+4.0%
2024$15,010+1.2%
2023$14,826+0.4%
2022$14,760+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$650,000

To:

DeedBook 1018, Page 58