Skip to content

15 Woodhaven DrWayne, NJ 07470

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 14, 2022

Property Information

Block3602
Lot9
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionCAPE COD
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage1,456
Acreage0.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$94,200
59%
Improvement Value:$65,500
41%
Total Assessment$159,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,496+6.9%
2024$8,882+1.3%
2023$8,770+0.5%
2022$8,730+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960