Skip to content

45 Lakeside AveWayne, NJ 07470

Vacant Land

Last Sale Price
$230,000
Last Sale Date
Oct 18, 1991

Property Information

Block4411
Lot1

Sq Footage---
Acreage0.72

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$220,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$220,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,093+4.0%
2024$12,591+1.2%
2023$12,437+0.4%
2022$12,382+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$230,000

To:

DeedBook 129, Page 529

Property Sale

Sale
$1,000,000
DeedBook T 124, Page 244