Skip to content

18 Shoshone TrailWayne, NJ 07470

Built 1974

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 25, 2019

Property Information

Block4603
Lot4
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionSHIRLEY BETTS
Dwellings1
ZoningR-A
Sq Footage3,163
Acreage1.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$229,700
56%
Improvement Value:$182,400
44%
Total Assessment$412,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$24,503+4.0%
2024$23,564+1.2%
2023$23,275+0.4%
2022$23,172+3.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale

From:

To:

Sq Ft3,163DeedBook 3443, Page 41Recorded11/2/2018

Property Built

Built

Year Built: 1974