Skip to content

31 Iroquois TrailWayne, NJ 07470

Built 1939

Last Sale Price
$115,000
Last Sale Date
Jun 24, 1998

Property Information

Block4605
Lot3
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class15
DescriptionOTHER
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,050
Acreage0.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$83,000
71%
Improvement Value:$33,900
29%
Total Assessment$116,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,951+4.0%
2024$6,684+1.2%
2023$6,603+0.4%
2022$6,573+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$115,000

To:

Sq Ft1,050DeedBook 156, Page 230

Property Built

Built

Year Built: 1939