Skip to content

47 Mohawk TrailWayne, NJ 07470

Built 1962

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 6, 2000

Property Information

Block4607
Lot14
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionCAPE COD
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage1,420
Acreage0.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$103,800
58%
Improvement Value:$76,200
42%
Total Assessment$180,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,703+4.0%
2024$10,292+1.2%
2023$10,166+0.4%
2022$10,121+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1962