Skip to content

30 Mountain View BlvdWayne, NJ 07470

Church/Charitable

Last Sale Price
$289,900
Last Sale Date
Mar 26, 2009

Property Information

Block703
Lot42

Zoning---
Sq Footage4,960
Acreage0.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$63,500
42%
Improvement Value:$88,800
58%
Total Assessment$152,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2012$6,878+4.4%
2011$6,587
Property History

Property Sale

Sale
$289,900

To:

Sq Ft4,960DeedBook 1762, Page 236