Skip to content

41 William StWayne, NJ 07470

Built 1964
Church/Charitable

Last Sale Price
$437,000
Last Sale Date
Jan 7, 2000

Property Information

Block713
Lot3

ZoningI
Sq Footage3,850
Acreage0.36

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$231,000
55%
Improvement Value:$189,000
45%
Total Assessment$420,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2002$6,322+4.7%
2001$6,040-35.3%
2000$9,332
Property History

Property Sale

Sale
$437,000

To:

Sq Ft3,850DeedBook 164, Page 249

Property Sale

Sale
$410,000
DeedBook Y 123, Page 232

Property Built

Built

Year Built: 1964