Skip to content

83 River RdWayne, NJ 07470

Built 1929
Public Property

Last Sale Price
$95,000
Last Sale Date
Oct 24, 2008

Property Information

Block818
Lot3
QualifierC0042

Zoning---
Sq Footage280
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$2,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$2,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2011$1,583+3.6%
2010$1,528+4.9%
2009$1,457+5.6%
2008$1,380+6.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$95,000

To:

Sq Ft280DeedBook 1734, Page 95

Property Built

Built

Year Built: 1929